Spis ludności województwa krakowskiego 1790-1792

Od początku 2022 roku realizujemy projekt indeksowania spisów ludności woj. krakowskiego za lata 1790-1792. Niech Was nie zmyli nazwa – ten spis zawiera dane z około 170 parafii, które obecnie znajdują się w granicach administracyjnych woj. świętokrzyskiego, Małopolski i woj. śląskiego.

Większość projektu już za nami i nie zwalniamy tempa pracy! Serdecznie zapraszamy zarówno do korzystania z tego co jest już opracowane, jak i do włączenia się w opracowanie kolejnych parafii.

Indeksy są dostępne w naszej wyszukiwarce, pod linkiem:
http://swietokrzyskie.indeksy.net/

Opisane są następująco: [nazwa parafii] – spis ludności, w odróżnieniu od tych opracowanych na podstawie metryk.

Zainteresowanych współpracą proszę o kontakt na adres: renata.majewska @ poczta.fm. Instrukcja indeksowania, przykłady zapisów oraz tabela z Rezerwacjami znajdują się pod linkiem tutaj

Skany, wydzielone osobno dla każdej parafii, są dostępne w Genbazie pod tym linkiem:
https://metryki.genbaza.pl/genbaza,list,353624,1

Do spisów dołączone są skorowidze metryk, które również warto zindeksować, szczególnie w tych parafiach, gdzie nie zachowały się metryki za lata 1790-1792.

Bardzo się cieszymy, że tak wiele osób uwierzyło w nasz projekt i poświęciło swój czas na jego tworzenie. Pięknie Wam wszystkim za to dziękujemy i serdecznie zapraszamy kolejne osoby do współpracy. Spróbujcie bo warto!

Renata Majewska