Spis ludności województwa krakowskiego 1790-1792

Rozpoczynamy nowy projekt: indeksujemy spis ludności woj. krakowskiego za lata 1790-1792. Niech Was nie zmyli nazwa – ten spis zawiera dane z około 170 parafii, które obecnie znajdują się w granicach administracyjnych woj. świętokrzyskiego, Małopolski i woj. śląskiego.
Dopiero zaczynamy działać i na razie mamy opublikowanych 8 indeksów, ale 17 kolejnych parafii jest w przygotowaniu. Serdecznie zapraszamy zarówno do korzystania z tego co jest już opracowane, jak i do włączenia się w przygotowanie dalszych indeksów.
Indeksy są dostępne w naszej wyszukiwarce, pod linkiem:
Opisane są następująco: [nazwa parafii] – spis ludności, w odróżnieniu od tych opracowanych na podstawie metryk.
Zainteresowanych współpracą proszę o kontakt na adres: renata.majewska @ poczta.fm . Instrukcja indeksowania, przykłady zapisów oraz tabela z Rezerwacjami znajdują się pod linkiem:
Skany spisu ludności, które są dostępne na Szukajwarchiwach, zostały zamieszczone w kilku dużych katalogach, co utrudnia szukanie. Dla potrzeb niniejszego projektu Wojtek Nowinski zgodził się podzielić materiał na część spisową i metrykalną (skorowidzową) dla poszczególnych parafii – tak będzie łatwiej odnaleźć właściwe skany. Opracowane już zostały powiaty proszowski i krakowski, które są dostępne w Genbazie, w katalogu nie wymagającym logowania:
Kolejne powiaty (ksiąski i lelowski), parafie Krakowa oraz spis ludności żydowskiej są w przygotowaniu i również zostaną opublikowane w tym samym miejscu.
Bardzo się cieszymy, że tak wiele osób uwierzyło w ten projekt i poświęciło swój czas na jego tworzenie. Pięknie Wam wszystkim za to dziękujemy i serdecznie zapraszamy kolejne osoby do współpracy. Spróbujcie bo warto!
Renata Majewska