O nas

Świętokrzyskie Towarzystwo Genealogiczne „Świętogen” zostało założone dnia 11 kwietnia 2007 roku z inicjatywy Kornelii Major.
Członkowie założyciele: Ryszard Żelazny, Andrzej Sasal, Anna Nowak-Sasal, Iwona Pogorzelska, Jerzy Kużniar, Jadwiga Kużniar.

Dnia 19 kwietnia 2007 r. Towarzystwo zostało wpisane do Ewidencji Stowarzyszeń Zwykłych w Kielcach.

Towarzystwo nasze skupia osoby badające dzieje swoich rodzin, a wspólnym celem jest wzajemna pomoc w poszukiwaniach genealogicznych i działalność zgodna z naszym regulaminem.

Spotykamy się na zebraniach  w Muzeum  Historii  Kielc  ul. Św.Leonarda 4 w pierwszy  poniedziałek  miesiąca  o  godz. 17.00.

Nasi członkowie to ludzie z bardzo dobrym doświadczeniem genealogicznym: archiwiści, historycy, oraz osoby dopiero rozpoczynające przygodę z genealogią.

Prowadzenie wieloletnich badań wymaga dużej cierpliwości, dociekliwości, ale czegóż się nie robi, aby sprawdzić stare legendy rodowe, odkryć pilnie strzeżone tajemnice rodzinne, wskrzesić z mroków niepamięci przodków, pozbierać pamiątki rodowe, a przy okazji uporządkować albumy, opisać zdjęcia itp.

W czasach ogarniającej nas zewsząd komercjalizacji – jaki to dla nas relaks duchowy, jakie skupienie, zaduma nad starymi dziejami rodziny.

Jesteśmy częstymi gośćmi archiwów państwowych, kościelnych, bibliotek.

Celem naszego Towarzystwa jest m.in. upowszechnianie wiedzy genealogicznej, heraldyki, koordynowanie badań w tym zakresie, roztaczanie opieki nad dziedzictwem kultury ze szczególnym uwzględnieniem ziemi świętokrzyskiej.

Każdy poszukiwacz – genealog jest dla nas cenny.

Zachęcam młodzież ze szkół średnich i wyższych do współpracy z nami.

3 thoughts on “O nas

  1. Czy można zapisać się do Towarzystwa ? Mieszkam w Starachowicach. Swoich przodów szukam na Litwie, gdzie się urodziłam.

    • Oczywiście można zapisać się do Towarzystwa. Wszystko o nas i sposób zapisywania jest podany na tej naszej stronie.Zapraszam.
      Kornelia Major

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *