Szybkie podsumowanie spotkania z 5 czerwca 2017

I miało być nieziemsko bo i ( miejsce specjalne ) jak ktoś tam był pierwszy raz w Hotel Odyssey & SPA w Dąbrowie k.Kielc i przy takiej wspaniałej zamówionej pogodzie to chyba czuł się naprawdę jak w zaświatach ? to tam udało się zrobić tę piękną panoramę.

Na początku zagajał i wprowadzał odpowiedni genealogiczny nastrój. Człowiek legenda Lech Sulimierski aktor, kawaler Suwerennego Zakonu Szpitalniczego św. Jana Chrzciciela. Na spotkaniu w Odyssey tematem wystąpienia były dzieje Zakonu Maltańskiego oraz tematy genealogiczne.

Dalej nasza szefowa „Świętogenu”  Kornelia ustaliła harmonogram uroczystości i zaczęło się przedstawianie najpierw szanownych gości w porządku od najwyżej umocowanych a więc Senat, władze miasta – Prezydent oraz wielu Dyrektorów różnych szczebli samorządowych i kościelnych i innych.

Wiesława Rutkowska Jan Główka Ewa Łęk-Nocula Andrzej Kwaśniewski Wojciech Lubawski Jacek Włosowicz Marek Michniewski Iwona Pogorzelska

Dalej była cała ta reszta ho….. honorowych przedstawicieli różnych szczebli i klasa pracująca dla genealogii. I dyplomów i wyróżnień nie było końca , bo ten najlepszy w ilości sfotografowanych dokumentów, ten najlepszy w indeksacji a też zasłużeni w propagowaniu idei genealogi i tworzeniu wyszukanych graficznie drzew i drzewek genealogicznych. I tak po kolei :

a w dalszej części uroczystości 10 –lecia były podziękowania i prezenty

Tu Kornelia wymienia wszelkie swoje zasługi, nagrody i wyróżnienia jakie otrzymała

Ale jak zwykle zaczęła trochę przynudzać a to zaraz dało się to zaobserwować na sali plenarnej

A na koniec naszego spotkania był poczęstunek w hotelowej restauracji Menu : przystawka-Rösti ziemniaczane z grilowanymi boczniakami,zupa- krem z pomidorów alla’Italia i wykwintna gęś z kluseczkami francuskimi.

I to nie koniec jubileuszowej biesiady genealogicznej bo był jeszcze
specjalny węgierski tort okolicznościowy:

A potem już były tylko pobożne życzenia abyśmy spotkali się na następnym
Jubileuszu przynajmniej w takim samym składzie i w tak dobrej kondycji jak
teraz !!

tekst i zdjęcia Andrzej Sasal